Raksti ➡ Vai tu spētu piedot krāpšanu?

Vai Tu spētu piedot savam partnerim krāpšanu? Un ko nozīmē piedot?

Es aicinu tevi uz piedošanu. Un tomēr palikt kopā gan vairs nebūs prātīgi. Daudziem liekas, ka ir divas izvēles - piedot un palikt vai nepiedot un atstāt. Bet patiesībā viss ir otrādi.

Nav iespējams patiesi atstāt cilvēku līdz esi viņam piedevis. Kamēr vien tevī ir dusmas un aizvainojums, saikne ar šo cilvēku saglabājas pat, ja to neredzi ikdienā. Tā ir spēkus izsmeļoša un smacējoša.

Brīdī, kad cilvēkam nodara pāri, kāda daļa viņā salūzt. Rodas sāpes, dusmas, aizvainojums.

Šo dusmu un aizvainojuma palaišanu vaļā sauc par piedošanu. Un tomēr, šīs emocijas nevar palaist vaļā, kamēr dvēselē ir brūce. Nekādi vārdi "Es tev piedodu" te nelīdzēs. Piedot nozīmē sadziedēt sevi. Un tas notiek pamazām, ja tu ļauj tam notikt.

Bet ir vēl kada interesanta lieta. Bieži cilvēki atsakās palaist vaļā šīs dusmas un aizvainojumu.

Mēdz būt argumenti: - Viņš nav pelnījis manu piedošanu. - Es viņam nepiedošu kamēr viņš pats nelūgs piedošanu - Ja es piedošu, tas atkal atkārtosies. Nepiedošana mani pasargās

Te man ir trīs atbildes, kur atkal aicinu jūs būt savtīgākiem: - Bet vai tu esi pelnījis turpināt ciest no šī cilvēka? Kamēr vien tu turi šo aizvainojumu, tu neļauj brūcei sadzīt. Tā katru dienu darīs tev pāri. - Vai tiešām tu gribi otram dot tik lielu varu pār savu dzīvi, ka no viņa ir atkarīgs, vai tu spēj būt laimīgs vai ne. Vai tu spēj atstāt šīs sāpes un rūgtumu vai ne. - Vai sāpju turēšana iekšā tiešām ir vienīgais veids kā tu spēj parūpēties par sevi nākotnē? Un vai tiešām tu izvēlies šim cilvēkam dot tik lielu ietekmu uz tavu dzīvi, ka viņa dēļ atteiksies no uzticēšanās un savas laimes nākotnē?

Piedošana nav darbība, ko var veikt. Tas ir process, kas notiek pats no sevis. Bet nepiedošana ir izvēle un attieksme, kas neļauj tavai sirdij sadzīt. Tā neļauj aizvainojumam pāriet.

Tu vari veicināt piedošanas procesu ļaujoties sāpēm, skumjām - atbrīvojot šīs emocijas. Tāpat arī dziedinot sevi dažādos veidos, rūpējoties par sevi. Bet, lai to spētu izdarīt, ir jāpārtrauc nepiedošana. Jāpārtrauc šī pieķeršanās pie sāpēm.

Piedošana nozīmē brīvību.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...