Raksti ➡ Uzticēšanās

Ja tu uzticies kādam, kā tu jutīsies brīdī, kad viņš nozags visu, kas tev pieder? Vai tu viņu vainosi pie savām sāpem?

Uzticība ir ļoti interesanta lieta. Kad tu cilvēkam uzticies, tu no viņa kaut ko sagaidi. Uzticēšanās ir kā līgums, bieži ar neskaidriem noteikumiem. Un nereti to paraksta tikai no vienas puses. Te sākas problēmas. Uzticoties mēs cenšamies atdot otram atbildību par savu dzīvi. Tādejādi cenšamies ierobežot otra brīvību un kontrolēt dzīves plūsmu, bet dzīve tā nestrādā.

Ikreiz, kad tu kadu vaino, esi vērīgs. Tāpat, ja apzinies, ka kāds spēj paveikt lietas, pie kurām tu viņu vainotu, ieskaties.

Šī vaina un potenciālā vaina ir tava izmētātā atbildība. Mēs esam tieši tik brīvi, cik daudz esam uzņēmušies atbildību par savu dzīvi.

Ja tu ej pa ceļu un priekšā ir sazarojums, vai tu vainosi ceļu pie tā, kur tas tevi aizvedīs? Tas būtu muļķīgi. Tu pats veici izvēli pa kuru ceļu doties. Ceļš ir tāds, kāds tas ir.

Ir viegli vainot apkārtējos. Un tomēr tie ir tieši tādi paši ceļu posmi tavā dzīvē, kamēr Tu esi ceļinieks.

Kristieši mēdz teikt - "Es uzticos, ka Dievs mani pasargās". Bet tā nav uzticēšanās. Cilvēks dala labo/ļauno, vēlamo/nevēlamo un caur to cenšas kontrolēt Dievu. Ja tam būs nelaimes priekšā, tas būs vīlies, domās, ko dara nepareizi. Patiesa uzticēšanās būtu "Es uzticos un ļaujos visam, kas atnāks", vai vēl precīzāk - "Es uzticos".

Ja tu kādam uzticies un viņš tevi noved nelaimē, tad tas ir ceļš, ko tu esi izvēlējies un viņš ir daļa šī ceļa, kas tev ir jāizdzīvo. Tur nav ko vainot. Tā vietā, skaties, kas ceļā būs tālāk.

Katru reizi, kad pamani, ka tev pret kaut ko ir "Es uzticos, ka..." attieksme, es aicinu vai nu pārvērst to par "Es uzticos" vai arī palaist uzticību vaļā pavisam, jo tad tā ir tikai vienošanās, gaidas un dīglis priekš vilšanās un vainošanas.

Patiesa uzticēšanās nozīmē ļaušanos, ieiešanu plūsmā un būšanu gatavam sastapt un atstāt jebko.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...