Raksti ➡ Salīdzini sevi ar citiem

Iedomājies, ka tu esi labāks, vērtīgāks par tiem. Neviens nav tik perfekts kā tu. Tu esi pati pilnība, kamēr citiem vēl ir daudz kur augt. Tu esi augstāks, citi zemāki. Tu esi karalis. Kādas sajūtas tas tevī rada?

Tagad paskatīsimies no otras puses. Tu esi mazvērtības iemiesojums. Jebkurš ap tevi ir skaistāks un gudrāks, labāks, vērtīgāks, tīrāks. Tava vērtība salīdzinot ar citiem ir pilnīgi nekāda. Tu esi ubags. Kāda sajūta rodas tagad?

Mēs viegli varam piedzīvot lepnības un pazemības galējības. Tām nav ne vainas. Salīdzināšana ir tikai spēle. Ar šādu attieksmi mēs nedaram nevienam pāri. Mēs nedaram neko nepareizu. Bet tik daudzi bēg no šīm attieksmēm. Cilvēki baidās būt lepni. Un bēg no mazvērtības sajūtām, pazemības. Citi savukārt pat tiecas uz pazemību, jo redz to kā svētu. Un tā rodas problēmas.

Ja tev ir reakcija pret jebkuru no šiem stāvokļiem, arī tu esi iestrēdzis spēlē. Tas parāda, ka tev nav neitralitātes. Salīdzināšanas skala nav īsta. Neviens nav labāks par kādu citu. Tā ir ilūzija. Bet katru reizi, kad tu izvairies no kādas skalas galējības (pazemība, lepnums), tu to padari īstu.

Atkārtošu vēlreiz. Bēgšana no ilūzijas padara ilūziju īstu. Tu esi radītājs, kam tu tici, to tu radi.

Es tevi aicinu izspēlēt salīdzināšanas spēli līdz galam. Apsēdies meditācijā un kļūsti par lepnības iemiesojumu. Un tad vēro sevi tik ilgi, līdz spēsi sevi iemīlēt un pieņemt tieši šādu. Pēc tam kļūsti par pazemības iemiesojumu un vēro sevi līdz spēj pieņemt arī to. Līdz vari sēdēt mierā, līdz reakcijas izgaist.

Šādi cilvēks var nonākt stāvoklī, kur viņam ir pilnīga vienaldzība par to, kurā punktā starp lepnību un pazemību viņš atrodas. Viņam pat nav vajadzības būt centrā starp abiem. Viņš var izbaudīt dzīvi no jebkura stāvokļa.

Neitralitāte atnes brīvību. Brīdī, kad kaut kas dzīvē kļūst patiesi neitrāls, tas pazūd. Tas ir ceļš laukā no salīdzināšanas.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...