Raksti ➡ Palaid vaļā savus mērķus

Nesen lasīju, ka cilvēkam ir svarīgi nepazaudēt dzīvē mērķus. Jo tiklīdz mērķa nav, apstājas augšana un cilvēks degradējas. Tā ir daļēja taisnība, bet mana pieeja ir citāda.

Es aicinu tevi palaist vaļā savus mērķus pavisam. Vienu pa vienam, līdz apstājas kustība.

Tu nonāksi posmā, kur citi sāk bezmērķīgi nosist laiku jeb degradēties. Tur sākas seriāli, spēlītes, tukša laika pavadīšana ar cilvēkiem, kuri nemaz nepatīk, ēšana par daudz, dzeršana. Būtībā - turpināšana eksistēt.

Lai tas nenotiktu, dari vienu lietu citādi. Paliec sevi apzinošs, modrs, vērojošs. Iepazīsti sevi vairāk un vairāk.

Iepriekš tu biji kā motorlaiva, kas klejo pāri okeānam uz noteiktu punktu. Tagad, kad motors ir izslēgts, paveries apkārt. Pamanīsi, ka tu tomēr nestāvi uz vietas. Visapkārt ir viļņi, kas kustas un lēnām virza laivu kādā virzienā. Uzvelc buru un pavēro, uz kuru pusi tevi nesīs vējš.

Pavēro, kas tevī izraisa prieku, pavirzies pats uz dažādām pusēm un pavēro, kurā pusē jūti lielāku piepildījumu.

Ir mirklis, kas piemeklē cilvēku, kad tas pavadījis ilgāku laiku klusumā vērojot sevi un apkārtni. Tas ir iedvesmas mirklis. Parādās kustība, kas nāk no tavas būtības. Rodas sajūta par savu lomu pasaulē. Un skaidrība par nākamo soli, kas jāveic.

Iespējams, nav skaidrs pie kā tas novedīs. Bet ar vienu soli pietiek, lai uzsāktu ceļu. Un, kad pamani, ka šī iedvesma sakrīt arī ar visuma viļņu kustībām, tas ir maģisks mirklis, kur sajūti saikni ar visu, kas eksistē.

Kad tu dzīvo no prāta, viss tiek pakārtots mērķim.

Kad dzīvo no sirds ir tikai kustība. Nekad nav gala punkts. Un pasaule nav statiska, tā ir dzīva. Tāpēc šī kustība nav taisna līnija un virziens var mainīties, bet tur viss ir pareizi. Tā ir daļa no pieredzes.

Dzīvojot no sirds, intelekts arī tiek pielietots un tam savukārt ir nepieciešami mērķi, bet šie mērķi ir citādi. Tie nav pamatā kustībai, bet tikai daļa tās. Mērķi viegli mainās mainoties kustības virzienam. Tādā veidā prāts seko sirdij.

Ir ļoti grūti sajust šos okeāna viļņus un iekšējo kustību, kamēr laiva tiek pilnā jaudā kaut kur dzīta. Ir nepieciešama apstāšanās, lai varētu sākties patiesa kustība.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...