Raksti ➡ Kādēļ cilvēkam vajag līderus?

Tas ir ļoti svarīgs jautājums. Kāpēc mums vajag valdību? Vai var eksistēt sabiedrība bez valdības struktūras? Man šis jautājums atnāca pirms kāda laika un tas aug kā maza sēkliņa.

Kad cilvēki saiet kopā, veidojas struktūras. Noteikumi, vienošanās, sadarbības attiecības. Bez struktūras ir haoss. No struktūras cilvēki iegūst. Bet, lai struktūra spētu pastāvēt, nepieciešama struktūras pārvaldības sistēma. Tā pieskata šīs vienošanās, rūpējas par sabiedrību, rūpējas par attiecībām ar citām sabiedrībām. Tikko, kā valdība pazūd, struktūra atkal sāk jukt kopā un sākas haoss.

Bet ir tik daudz problēmas ar valdības slāni, mēs redzam to visapkārt. Tā ir perfekta vieta varaskāriem cilvēkiem. Un cilvēki, kuri nonāk valdības slānī, saprot, ka, jo dumjāki un aizvērtāki ir cilvēki šajā sabiedrībā, jo vairāk tiem būs iespējas paplašināt savu varu. Jo lielāka nabadzība ir apkārt, jo mazāk cilvēkiem laika iesaistīties politiskās aktivitātēs. Tie strādās vairāk, lai nopelnītu sev iztiku līdz spēku izsīkumam. Jo sliktāka būs veselība, jo vairāk virzīsies uz priekšu medicīnas bizness.

Valdība tika radīta ar mērķi rūpēties par sabiedrību. Bet, ja mēs skatamies valdību kā atsevišķu vienību, tā vairāk iegūst no sabiedrības, kas ir trūkumā un sāpēs. Ir grūti valdīt pār cilvēkiem, kas dzīvo pārticībā un laimē. Iemesls ir tāds, ka, jo laimīgāks un mierīgāks ir cilvēks, jo mazāk tam ir vajadzības pēc valdības. Tas vairāk iesaistās aktivitātēs ar apkārtējiem un sadarbojas pa taisno. Un arvien vairāk tas ieskatās, kas tieši valdībā notiek. Tur paliek sarežģīti zagt un melot. Un valdības spēks zūd.

Tāpēc atgriežamies pie jautājuma. Vai var eksistēt sabiedrība bez valdības sistēmas? Es sāku saskatīt, ka var gan. Tikai tā būtu pavisam cita sabiedrība nekā esam pieraduši. Un tur var piedalīties tikai cita apziņas līmeņa cilvēki.

Tā ir sabiedrība, kas ir spējusi palaist vaļā mākslīgās sabiedrības struktūras, jo ir sajutusi dabisko. Šī dabiskā struktūra pasaulē ir jau no pašiem sākumiem. Nekur nav rakstīti noteikumi, nekur nav rakstīti pienākumi. Ta ir sabiedrība, kur cilvēki spēj patiesi saskatīt sevi un apkārtējos. Cilvēki dara tā, kā viņi jūt. Struktūrai nevajag valdību, jo dabisku struktūru tādā ierastā veidā nav iespējams pārvaldīt. Ir tikai balansa mehānismi, kas strāda paši.

Pat tagad mūsu pasaulē nav nepieciešams rakstīt un uzspiest pienākumus, kā mammai rūpēties par savu bērnu. Tā ir dabiska mīlestība. Kurš gan savam bērnam vēlēs ļaunu? Iedomājies sabiedrību, kur cilvēkiem savā starpā ir tādas pašas rūpes un tuvība.

Un ir svarīgi saprast, ka tā nav vieta, kur cilvēku vēlmes tiek piepildītas. Vēlmes ir pamats mākslīgajām struktūrām. Ja tu vēlies piepildīt visas savas vēlmes, tu to spēsi tikai uz apkārtējo rēķina. Un tiklīdz to būsi izdarījis, radīsies lielākas vēlmes. No vēlmēm rodas vajadzība pēc kontroles mehānisma.

Šajā sabiedrībā augstākā vērtība ir brīvība un patiesība, kas ir viens un tas pats. Cilvēki apkārt ne vienmēr rīkosies tā, kā apkārtējiem gribētos, bet tie rīkosies brīvi un patiesi. Un cilvēki būs spējīgi pieņemt otru tādu, kāds tas ir nevis centīsies to izmainīt. Un tā ir vieta, kur cilvēks spēj vienkārši būt. Visskaistākā radīšana dzimst tieši no būšanas.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...