Raksti ➡ Dzīve ir absolūti bezjēdzīga

Kad cilvēkam pasaku, ka nekam manā dzīvē nav jēgas, viņam tas liekas nomācoši. Tas ir interesanti. Man gan patīk dzīvot bezjēdzīgu dzīvi.

Kāds teiks, ka jēga ir palīdzēt citiem, padarīt pasauli labāku, mācīties, augt... jēga ir ģimenē, draugos. Bet tas viss ir muļķības.

Cilvēks nevar patiesi palīdzēt otram cilvēkam. Var notikt tikai spēle. Cilvēks nevar patiesi augt. Nav jau uz ko augt. Nav pat kam augt.

Jebkura lieta, ko tu tagad varētu darīt ir absolūti bezjēdzīga. Tu gribi pasauli padarīt labāku? Vari par to aizmirst. Pasaule nevar kļūt labāka, tajā nav nekā nepareiza. Tu tikai pārliksi klucīšus no vienas formas uz otru. Atliek palaist vaļā pasaules nepareizību uztveri savā prātā un pamanīsi, ka vairs nav ko darīt.

Interesanti ir tas, ka cilvēks meklē jēgu. Tas nevēlas bezjēdzīgu dzīvi. Tas vēlas būt nozīmīgs. Tāpēc tas izdomā lietām jēgu ar cerību, ka tas radīs nozīmi viņam pašam. Bet tā tas sapinas tikai lielākās ilūzijās.

Patiesībā, jēga un nozīme ir tikai šķēršļi, rāmis. Tas traucē notikšanai. Lietas notiek tāpēc, ka notiek. Ar to pietiek.

Palaižot vaļā jēgu, pazūd iemesli kaut ko darīt. Un tad var brīvi notikt tas, kas notiek. Bez vajadzības tam notikt. Un tu vari būt šī notikšana.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...