Raksti ➡ Aicinu Tevi kļūt savtīgākam!

Pasaule būtu tik skaista, ja katrs rīkotos tā, kā vislabāk ir tieši viņiem.

Problēma ir tāda, ka liela daļa pasaules ir tuvredzīgi savtīgi. Viņi neredz cik labi varētu dzīvot un ko palaiž garām.

Viņi izvēlas vieglus ceļus, kas padara viņu dzīves šķietami mazliet labākas, bet tādejādi bojā to apkārtējiem.

Ja viņi izvēlas melot, manipulēt, zagt, viņi atsakās no patiesības, pārrauj saiknes ar citiem, pazaudē sevi. Minētās izpausmes nāk no bailēm, no kompleksiem. Un šīs emocijas paliks tikai spēcīgākas. Trūkums paliks lielāks.

Cilvēks, kas tiecas kļūt labāks par citiem noliekot citus zemāk, atkal nerīkojas savtīgi. Viņš rīkojas muļķīgi. Viņš izveido ilūziju pasauli, viņš attālinās no sevis, no citiem. Un viņš cenšas aizbēgt no savas mazvērtības, bet tas nekad šādā ceļā neizdosies.

Ja kāds tiecas savākt visus pasaules resursus sev, tas atkal nav savtīgi. Tas pat nav ekonomiski izdevīgi. Viņš nekad visus šos resursus neiztērēs. Un ieguldītais laiks un spēks, kas nepieciešams, būs daudz lielāks nekā tas, ko viņš saņēms pretī. Viņš bēg no trūkuma sajūtas, bet šis trūkums nekad tādā veidā netiks aizpildīts. Tā ir vienkārši muļķība.

Patiesi savtīgs cilvēks dzīvos tā kā viņš jūt. Patiesi savtīgs cilvēks būs atvērts un viņam būs svarīgas saiknes ar citiem, jo tikai caur šīm saiknēm vislabāk iespējams pieredzēt sevi un piedzīvot dzīvi. Patiesi savtīgs cilvēks izvēlēsies dzīvot vidē, kur apkārt cilvēki ir laimīgi, kas piepilda sevi un ir pārtikuši. Jo tāda dzīve ir baudāmāka. Un, ja vide vēl nebūs tik skaista, viņš palīdzēs citiem un kopestīgas radīšanas rezultātā, vide kļūs skaistāka.

Kurš patiesi savtīgs cilvēks laistu garām tādas pieredzes kā kopīgā radīšana, prieks, mīlestība, patiesas rūpes par apkārtējiem un atklāta tuvība? Kurš laistu garām iespēju - patiesi sevi izpaust, bez bailēm un ierobežojumiem, sajūtot, kā tas citiem atnes prieku.

Pasaulē ir daudz cilvēki, kas noliedz sevi un dzīvo priekš citiem. Un ir daudz cilvēku, kuri pārrauj saites ar citiem un sevi un dzīvo tuvredzīgi savtīgi savā ilūziju pasaulē. Patiesībā, viņi pat nevar būt savtīgi, jo viņi nejūt sevi. Viņi rīkojas priekš ego, trūkuma aizpildīšanas un izvairīšanās.

Ar katru jaunu cilvēku, kas patiesi sāk dzīvot priekš sevis, pasaule kļūst arvien mirdzošāka un gaišāka.

Andris Ciekurs

 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...