Raksti ➡ Identitāte

Ko darīt, kad pazūd gaisma?

Ko darīt, kad pazūd gaisma? Ko darīt, kad pazūd mīlestība? Kad paliec viens pats tumsā.

Necenties dabūt atpakaļ gaismu. Gaisma atgriezīsies, kad būs īstais laiks. Tā vietā iepazīsti nakti. Pavēro debesis. Tikai naktī var saskatīt zvaigznes. Pavēro, vai saskati mēnesi.

Reizēm mums liekas, ka spējam jebko. Ka esam nepieveicami. Un citreiz ir sajūta, ka esam sagrauti un nekas nevar izdoties.... Lasīt vairāk

Palaid vaļā savus mērķus

Nesen lasīju, ka cilvēkam ir svarīgi nepazaudēt dzīvē mērķus. Jo tiklīdz mērķa nav, apstājas augšana un cilvēks degradējas. Tā ir daļēja taisnība, bet mana pieeja ir citāda.

Es aicinu tevi palaist vaļā savus mērķus pavisam. Vienu pa vienam, līdz apstājas kustība.

Tu nonāksi posmā, kur citi sāk bezmērķīgi nosist laiku jeb degradēties. Tur sākas seriāli, spēlītes, tukša laika pavadīšana ar cil... Lasīt vairāk

Kāda ir Tava pagātnes aina?

Iedomājies laika līniju no dzimšanas mirkļa līdz tagadnei. Un ļauj, lai tā izkrāsojas dažādās krāsās.

Lai mirkļi, kas pilni piepildījuma attēlojas gaišākās krāsās. Un smagākie, nepatīkamākie tumšākās.

Kādas bija Tavas sajūtas dažādos laika posmos? Kādi notikumi pirmie nāk prātā? Vai saredzi kopējo ainu? Vai saredzi kļūdas, ko esi pieļāvis savā ceļā?

Lai arī lietas ir notikušas pagātnē, tā... Lasīt vairāk

Es nevarēju pabeigt neko, ko iesāku

Kad biju mazs, es nevarēju pabeigt neko ko iesāku. Man nebija pacietības un ātri apnika lietas.

Ar laiku es sapratu, ka, lai sasniegtu panākumus ir 2 nosacījumi. Nospraust skaidru mērķi un neatlaidīgi uz to virzīties katru dienu. Tas ir tas, ko es pamazām iemācījos darīt.

Es ļoti daudz attīstījos, ieguldīju laiku un man sanāca vērtīgi panākumi. Visu to, ko bērnībā gribēju sasniegt, es sasnie... Lasīt vairāk

Pieņemt sevi

Ko nozīmē pieņemt sevi tādu kāds esi? Tas ir ļoti svarīgs jautājums. Un tas nebūt nav viegli izdarāms.

Ir tikai daži cilvēki pasaulē, kuri to ir spējuši izdarīt. Viens no tiem bija Gautama Buda.

Brīdī, kad pieņem sevi, Tu kļūsti apgaismots. Tu pamosties no sapņa. Tu saskati lietas tādas, kādas tās ir. Tu vari būt tīrs spogulis.

Pieņemt sevi nozīmē pieņemt pasauli. Pieņemt visu, kas ir. Jo... Lasīt vairāk

Kas tu būsi, kad izaugsi liels?

Vecāki mēdz prasīt bērniem - Kas tu būsi, kad izaugsi liels?

Tā sākas šī struktūra bērna prātā. Tas mūžīgi pēc kaut kā tieksies. Centīsies atrast, ar kādām īpašībām, lomām un sasniegumiem sevi identificēt, apliecināt.

Tā vietā prasi - Ko darot Tu jūti prieku? Kā Tu vēlies izpausties šajā pasaulē? Ko Tu vēlies šai pasaulei un cilvēkiem dot? Un, ko tu esi atnācis radīt?

Andris Ciekurs... Lasīt vairāk

Ja cilvēks nepieņem sevi, viņš meklēs citu atzinību

Tas ir tikai dabiski. Noraidot sevi, cilvēks noslēdzas. Tādejādi nogriež enerģijas piegādi sev. Un to kaut kur ir jādabū. Caur citu novērtējumu tas daļēji izdodas. Un šī citu atzinība kļūst par atkarību.

Ja cilvēks noslēdzas no sevis, parādas emocija, ko sauc par vientulību. Manuprāt, tas nav atbilstošs vārds. Vientulība nav atkarīga no tā vai tu esi viens vai arī ar kādu kopā. Tā ir iekšēja tr... Lasīt vairāk

Cilvēks ir pilnīga būtne

Cilvēks ir pilnīga, pasakaina būtne. Augstākais skaistums. Tāpat kā viss pārējais pasaulē. Bet ir kāda lieta.

Vienā brīdī cilvēks tiek iepazīstināts ar Dievu. Un viņš tiek iepazīstināts, ka Dievs ir augstāks, tīrāks, vērtīgāks par viņu. Bet kā gan kaut kas var būt augstāks par pilnību? Nevar.

Tāpēc, lai pieņemtu Dieva tēlu, cilvēkam nākas sevi nolikt zemāk. Dievs tagad ir pilnība, bet cilv... Lasīt vairāk

Aicinu Tevi kļūt savtīgākam!

Pasaule būtu tik skaista, ja katrs rīkotos tā, kā vislabāk ir tieši viņiem.

Problēma ir tāda, ka liela daļa pasaules ir tuvredzīgi savtīgi. Viņi neredz cik labi varētu dzīvot un ko palaiž garām.

Viņi izvēlas vieglus ceļus, kas padara viņu dzīves šķietami mazliet labākas, bet tādejādi bojā to apkārtējiem.

Ja viņi izvēlas melot, manipulēt, zagt, viņi atsakās no patiesības, pārrauj saiknes... Lasīt vairāk

Vēlmes un iedvesma

Kad biju mazāks, aizgāju uz savu pirmo un vienīgo budisma nodarbību. Vadītāja mācīja par to, ka vēlmes ir jāpalaiž vaļā, lai cilvēks spētu būt laimīgs.

UN MAN TAS LIKĀs PILNĪGS ABSURDS! Ja man ir sapņi, kāpēc lai es no tiem atteiktos? Kas gan ir cilvēks bez sapņiem? Un man nevajag tādu laimi, par kuru man jāatdod vienīgās lietas, kam pasaulē saredzu jēgu. Vienīgo, kas man atnes prieku.

Ar la... Lasīt vairāk

Kad cilvēks satiek sevi

Kad cilvēks satiek sevi, no viņa sāk spīdēt gaisma. Skaists, silts starojums, kas piepilda telpu un apkārtni. Interesanti, ka šajā brīdī arī citus viņš sāk saskatīt citādi. Un citiem mainās attieksme pret viņu.

Un ir viens īpašs cilvēks cilvēks, kas sāk spīdēt citādi. Līdzīgi kā vēlviena saule viņa pasaulē. Ta ir otra pusīte, viņa mīlestība.

Reizēm cilvēki ilgi nevar atrast savu dzīves part... Lasīt vairāk

Kas tu esi?

Te būs atbilde caur manu sarunu ar sevi: - Kas tu esi? - Andris! - Burvīgi, palaid to vaļā. Kas tagad esi? - Es esmu programmētājs, vīrs, tēvs. - Lieliski, laid vaļā, kas tagad esi? - Esmu gaiša būtne šajā pasaulē - Gaiša būtne, pasakaini. Tagad palaid vaļā arī to. Kas esi? - Esmu enerģija. - Palad vaļā. Kas esi tālāk? - Esmu apziņa. - Kas kļūsti, kad palaid vaļā apziņu? - Es kļūstu pa... Lasīt vairāk

Tumsas enkurs

Cilvēkam dzīvē ir gaišie un tumšie posmi. Līdzīgi kā kuģis pa viļņiem cilvēks šūpojas te augstākā, te zemākā slānī. Un viss ir kārtībā. Ilgstoši atrodoties augšā, clivēks sāktu zaudēt spēju priecāties, izbaudīt lietas. Ilgstoši atrodoties lejā, dzīvošana kļūst par ciešanām. Dabā ir iekārtots, ka cilvēka noskaņojums mainās līdzīgi kā diena un nakts. Jābūt balansam. Tas ir saderīgi ar cilvēka psihol... Lasīt vairāk

Pašvērtējums un aizskaršana

Ja kāds tev saka, ka esi stulbākais, neglītākais un bezvērtīgākais cilvēks pasaulē, ne jau viņš tev liek justies slikti. Viņš nav spējīgs likt tev justies slikti.

Tava pašvērtējuma saistība ar to, kādu otrs tevi redz ir tas, kas rada šo sajūtu. Tava pieķeršanās pie tava labā tēla ir iemesls šai sajūtai. Tavas bailes būt noraidītam, nepieņemtam rada šo sajūtu. Tava paša nedrošība un šaubas ir tā... Lasīt vairāk

Gaisma un tumsa manā dzīvē

Kad biju mazs, man svarīga bija uzmanība un saiknes ar tuvajiem. Vienā brīdī sapratu, ka izturoties "slikti", šīs saiknes pazūd. Un nolēmu, ka izturēšos "labi". Sāku nospiest pusi, kas citiem nepatika. Tas bija sākums. Pēc dažiem gadiem sāku just ļaunumu sevī. Lielu tumsu. Jutu tādu kā mošķi un visus ļaunos nodomus. Man no tās bija bail. Un vēl vairāk bail, ka tā mani pārņems un nodarīšu pāri kāda... Lasīt vairāk

Kā mēs uztveram laiku?

Nesen lasīju - Minūtes ilgums ir atkarīgs no tā, kurā tualetes durvju pusē tu atrodies. Burvīgi.

Cik interesanti mēs uztveram laiku. Atkarībā no attieksmes un iekšējā stāvokļa mainās tas, kādos tempos virzies uz priekšu. Mainās tas, cik cilvēks pamana un tas, cik daudz tas piedalās.

Jo vairāk mēs steidzamies, jo vairāk šķiet, ka laiks skrien. Turpretī gaidot kaut ko laiks velkas ka gliemezis... Lasīt vairāk

Kā atrast savu aicinājumu?

Kā atrast savu dzīves aicinājumu?

Bērni labi jūt savu lomu pasaulē. Jau mazi tie dara, kas nu katram ir jādara.

Bet ar laiku tas mainās. Augot mūsu sabiedrībā bērns atrodas starp cilvēkiem, kas nepazīst sevi. Cilvēki apkārt nejūt savu lomu pasaulē, tie balsta savas rīcības uz centieniem aizpildīt iekšējo trūkuma izjūtu.

Pamazām bērns pārņem vecāku vērtību sistēmu un attieksmi. No sākuma b... Lasīt vairāk

Man vienalga, ko citi par mani domā

Tik daudz apkārt runā šo frāzi. Tomēr visvairāk to saka cilvēki, kuriem nav vienalga. To saka cilvēki, kuriem ir svarīgi, lai visi zin, ka "viņam ir vienalga".

Šī attieksme ir dabīga. Sabiedrība ir nosodoša, nospiež. Un cilvēks cenšas kļūt imūns pret sabiedrības rāmjiem. Un būt brīvs. Viņš pats. Bet ir kāda lieta. Šo nodomu ir grūti piepildīt. Un ja tas izdodas, tas nenes neko labu. Cilvēks ir... Lasīt vairāk

Tu esi radītājs nevis darītājs

Paskatīsimies dziļāk uz parastu meditāciju. Tu vari iedomāties, kā gaisma piepilda tavu ķermeni. Bet viss šajā pasaulē ir dzīvs. Vai tu zini, ka gaisma vēlas tevī ieplūst?

Uzdod sev jautājumu - ja gaisma tiešām vēlas tevī ieiet, tad kāpēc tā tur vēl nav? Un ja nevēlas, tad šī darbība sanāk sava veida vardarbība. Un iekšējā pasaule uzreiz reaģē uz vismazāko agresijas izpausmi. Tā aizveras.... Lasīt vairāk

Gaisma un tumsa

Ja cilvēks sevi identificē ar gaišu būtni, tad nonākot tumšā slānī būs konflikts. Tas noraidīs tumšās būtnes sakot, tas nav priekš manis. Tas neļaus būtnēm ielidot tajā burbulī, ko sauc par sevi. Tas noraidīs iznīcinošas domas un sajūtas.

Tumšajām būtnēm nav absolūti nekāda spēka un ietekmes pār Tevi līdz brīdim, kad sāc tās noraidīt. Tiklīdz sākas noraidīšana, sākas cīņa. Visa enerģija, ko Tu... Lasīt vairāk

Rādīt nākamos rakstus
 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...