Raksti ➡ Emocijas

Kāda ir Tava pagātnes aina?

Iedomājies laika līniju no dzimšanas mirkļa līdz tagadnei. Un ļauj, lai tā izkrāsojas dažādās krāsās.

Lai mirkļi, kas pilni piepildījuma attēlojas gaišākās krāsās. Un smagākie, nepatīkamākie tumšākās.

Kādas bija Tavas sajūtas dažādos laika posmos? Kādi notikumi pirmie nāk prātā? Vai saredzi kopējo ainu? Vai saredzi kļūdas, ko esi pieļāvis savā ceļā?

Lai arī lietas ir notikušas pagātnē, tā... Lasīt vairāk

Ikreiz, kad atlaidīsi noraidīšanu, iestāsies pieņemšana

Bieži var dzirdēt, ka jāmācas sevi pieņemt tādu, kāds esi. Bet kā gan tas ir izdarāms?

Kādēļ tas tik reti kuram izdodas? Ko tad galu galā nozīmē pieņemt?

Pieņemšana nav darbība. Tas ir stāvoklis, kad kaut kas nonāk tavā uzmanības lokā un Tu neradi pretestību. Tā ir neitralitāte. Pieņemšana absolūti netērē spēku.

Nepieņemšana turpretī paņem spēku. Tā ir darbība. Ja pasaulē ir kaut kas... Lasīt vairāk

Vai tu spētu piedot krāpšanu?

Vai Tu spētu piedot savam partnerim krāpšanu? Un ko nozīmē piedot?

Es aicinu tevi uz piedošanu. Un tomēr palikt kopā gan vairs nebūs prātīgi. Daudziem liekas, ka ir divas izvēles - piedot un palikt vai nepiedot un atstāt. Bet patiesībā viss ir otrādi.

Nav iespējams patiesi atstāt cilvēku līdz esi viņam piedevis. Kamēr vien tevī ir dusmas un aizvainojums, saikne ar šo cilvēku saglabājas pat,... Lasīt vairāk

Ja cilvēks nepieņem sevi, viņš meklēs citu atzinību

Tas ir tikai dabiski. Noraidot sevi, cilvēks noslēdzas. Tādejādi nogriež enerģijas piegādi sev. Un to kaut kur ir jādabū. Caur citu novērtējumu tas daļēji izdodas. Un šī citu atzinība kļūst par atkarību.

Ja cilvēks noslēdzas no sevis, parādas emocija, ko sauc par vientulību. Manuprāt, tas nav atbilstošs vārds. Vientulība nav atkarīga no tā vai tu esi viens vai arī ar kādu kopā. Tā ir iekšēja tr... Lasīt vairāk

Vienu stundu apstāties

Šodien, paskatoties cilvēka situāciju, ieteicu sekojošo ceļu - vienu stundu dienā vienkārši apstāties un nedarīt pilnīgi neko.

Pretī, protams, neizpratne un ierastais jautājums - kāda no tā ir jēga? Vai nebūtu vērtīgāk strādāt ar sevi un situāciju? Atbildēšu to šajā rakstā.

99% cilvēka darbības ir tendētas uz trūkumu aizpildīšanu. Cilvēks jūt, ka šobrīd nav gana labi un tas velta daudz spēku... Lasīt vairāk

Humors, pateicība, mīlestība

Humors, pateicība un mīlestība. Savienojot šos trīs, neviena dzīves situācija nav par smagu.

Humors izkausē visu cieto un atveras viegls redzējums.

Pateicība ļauj pieņemt atnākušo labvēlīgā un radošā veidā.

Mīlestība piepilda to ar gaismu, siltumu un dziļu sirsnību.

Brīdī, kad atnākušais sasniedz cilvēka dvēseli, ienaidnieks ir kļuvis par draugu.

Andris Ciekurs... Lasīt vairāk

Ko darīt, ja nesanāk otru palaist vaļā?

Šodien, man uzrakstīja sieviete prasot padomu par savām attiecībām. Aprakstīšu dažos vārdos - attiecības ir destruktīvas, bet līdz galam neizdodas otru palaist vaļā. Viņai speciāli sakārtoju prāta struktūru un padalīšos arī ar Jums.

Pirmām kārtām vēlams sajust - cik harmoniski ir jūsu ceļi kopā. Vislabāk to palīdzēs atbildēt ķermenis un sajūtas. Iedomājies sevi dzīvē pēc 1 gada. No sākuma sajūt... Lasīt vairāk

Cilvēks ir pilnīga būtne

Cilvēks ir pilnīga, pasakaina būtne. Augstākais skaistums. Tāpat kā viss pārējais pasaulē. Bet ir kāda lieta.

Vienā brīdī cilvēks tiek iepazīstināts ar Dievu. Un viņš tiek iepazīstināts, ka Dievs ir augstāks, tīrāks, vērtīgāks par viņu. Bet kā gan kaut kas var būt augstāks par pilnību? Nevar.

Tāpēc, lai pieņemtu Dieva tēlu, cilvēkam nākas sevi nolikt zemāk. Dievs tagad ir pilnība, bet cilv... Lasīt vairāk

Kā atbrīvot apspiestas emocijas?

Vispirms paskatīsimies, kā emocijas rodas.

No sākuma ir notikums. Prāts notikumu apstrādā un uztver informāciju. No tās rodas doma. No domas rodas reakcija - emocija. Atcerēsimies, ka reakcija ir neapzināta izvēle.

Emocijas dzimst no domām, no attieksmes, no vērtēšānas. Emocija atspoguļojas vienlaicīgi gan fiziskajā, gan enerģētiskajā slānī.

Emocija tiecas izpausties caur cilvēku dažādos... Lasīt vairāk

Uzticēšanās

Ja tu uzticies kādam, kā tu jutīsies brīdī, kad viņš nozags visu, kas tev pieder? Vai tu viņu vainosi pie savām sāpem?

Uzticība ir ļoti interesanta lieta. Kad tu cilvēkam uzticies, tu no viņa kaut ko sagaidi. Uzticēšanās ir kā līgums, bieži ar neskaidriem noteikumiem. Un nereti to paraksta tikai no vienas puses. Te sākas problēmas. Uzticoties mēs cenšamies atdot otram atbildību par savu dzīvi.... Lasīt vairāk

Ideālas attiecības neeksistē

Ideāla saderība pāru attiecībās neeksistē. Nekad nebūs perfekti. Un tas ir lieliski. Ir svarīgi novērtēt šīs nesaderības.

Jo dziļākas attiecības ir ar cilvēku, jo vairāk tu otrā atspoguļo savu iekšējo pasauli. Ja tevī ir nesakārtotas lietas, kā gan tu vari gaidīt, ka otra tēls tevi pilnībā apmierinās? Tas nav iespējams.

Ar katru soli pietuvojoties otram, no tavām dvēseles dzīlēm pamostas jau... Lasīt vairāk

Vēlmes un iedvesma

Kad biju mazāks, aizgāju uz savu pirmo un vienīgo budisma nodarbību. Vadītāja mācīja par to, ka vēlmes ir jāpalaiž vaļā, lai cilvēks spētu būt laimīgs.

UN MAN TAS LIKĀs PILNĪGS ABSURDS! Ja man ir sapņi, kāpēc lai es no tiem atteiktos? Kas gan ir cilvēks bez sapņiem? Un man nevajag tādu laimi, par kuru man jāatdod vienīgās lietas, kam pasaulē saredzu jēgu. Vienīgo, kas man atnes prieku.

Ar la... Lasīt vairāk

Saspringums un atslābums

Kad biju mazāks, nevarēju saprast vienu lietu. Kādēļ ir tik grūti ilgstoši meditēt. Kādēļ tas ir nogurdinoši. Kāpēc es seriālu varu skatīties 10 stundas no vietas. Bet no meditācijas, pēc dažām stundām ķermenis ir noguris un vairs nespēj turpināt. Vai tad meditācijai nebūtu jābūt nomierinošai un atslābinošai? Tad es kaut ko sapratu. Meditācijai nav ne vainas. Bet ir kaut kas, ko cilvēki dara, kas... Lasīt vairāk

Ikviens var attīstīt intuīciju

Pietiek ar 3 nosacījumiem, lai ikviens spētu attīstīt savu intuīciju.

1. Attīri savu fizisko ķermeni un strādā ar nospiestajām emocijām. Tas tev ļaus pacelt savu vibrāciju. Intuīcija reaģē uz augstajām frekvencēm un atveras. Turpretī zemākas frekvences smalko uztveri aizver.

2. Atbrīvo prātu. Ikdienas prāts ir pilns ar ideoloģijām un šaubām. Tie neļauj uztvert plūsmas milzīgos ātrumus un ap... Lasīt vairāk

Prāts tiecas izvairīties

Prāts ir tendēts izvairīties no nepatīkamā. Ja ilgstoši cilvēks jūt sāpes, skumjas, nožēlu, kaunu, ir tik viegli sākt vēlēties šīs sajūtas aizgrūst prom. Vienkārši, lai tās pazūd. Gribas atkal justies labi.

Tomēr sajūtas tā vienkārši pamest nevar.

Atsakoties no sāpēm cilvēks pārstāj just patīkamo. Atsakoties no skumjām cilvēks pārstāj just prieku. Atsakoties no dusmām cilvēks zaudē spēju izp... Lasīt vairāk

Ko iesākt ar bailēm?

Bailes ir paralizējošas un cilvēki ir atraduši risinājumu - drosme. Tie māca viens otram, ka bailes var uzveikt. Bet tas viss ir muļķības.

Cilvēkam instinktos ir cīņas vai bēgšanas reakcija. Tiklīdz kaut kas traucē, tiek izvēlēts viens no tiem. Tāpēc drosme ir tik populāra - tā balstās uz šo instinktu.

Bet ir kāda problēma ar cīņu. Ikreiz, kad tā notiek, abas puses zaudē, plaisa starp pusēm... Lasīt vairāk

Tumsas enkurs

Cilvēkam dzīvē ir gaišie un tumšie posmi. Līdzīgi kā kuģis pa viļņiem cilvēks šūpojas te augstākā, te zemākā slānī. Un viss ir kārtībā. Ilgstoši atrodoties augšā, clivēks sāktu zaudēt spēju priecāties, izbaudīt lietas. Ilgstoši atrodoties lejā, dzīvošana kļūst par ciešanām. Dabā ir iekārtots, ka cilvēka noskaņojums mainās līdzīgi kā diena un nakts. Jābūt balansam. Tas ir saderīgi ar cilvēka psihol... Lasīt vairāk

Pašvērtējums un aizskaršana

Ja kāds tev saka, ka esi stulbākais, neglītākais un bezvērtīgākais cilvēks pasaulē, ne jau viņš tev liek justies slikti. Viņš nav spējīgs likt tev justies slikti.

Tava pašvērtējuma saistība ar to, kādu otrs tevi redz ir tas, kas rada šo sajūtu. Tava pieķeršanās pie tava labā tēla ir iemesls šai sajūtai. Tavas bailes būt noraidītam, nepieņemtam rada šo sajūtu. Tava paša nedrošība un šaubas ir tā... Lasīt vairāk

Gaisma un tumsa manā dzīvē

Kad biju mazs, man svarīga bija uzmanība un saiknes ar tuvajiem. Vienā brīdī sapratu, ka izturoties "slikti", šīs saiknes pazūd. Un nolēmu, ka izturēšos "labi". Sāku nospiest pusi, kas citiem nepatika. Tas bija sākums. Pēc dažiem gadiem sāku just ļaunumu sevī. Lielu tumsu. Jutu tādu kā mošķi un visus ļaunos nodomus. Man no tās bija bail. Un vēl vairāk bail, ka tā mani pārņems un nodarīšu pāri kāda... Lasīt vairāk

Kā mēs uztveram laiku?

Nesen lasīju - Minūtes ilgums ir atkarīgs no tā, kurā tualetes durvju pusē tu atrodies. Burvīgi.

Cik interesanti mēs uztveram laiku. Atkarībā no attieksmes un iekšējā stāvokļa mainās tas, kādos tempos virzies uz priekšu. Mainās tas, cik cilvēks pamana un tas, cik daudz tas piedalās.

Jo vairāk mēs steidzamies, jo vairāk šķiet, ka laiks skrien. Turpretī gaidot kaut ko laiks velkas ka gliemezis... Lasīt vairāk

Rādīt nākamos rakstus
 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...