Raksti ➡ Cilvēka ceļš

Palaid vaļā savus mērķus

Nesen lasīju, ka cilvēkam ir svarīgi nepazaudēt dzīvē mērķus. Jo tiklīdz mērķa nav, apstājas augšana un cilvēks degradējas. Tā ir daļēja taisnība, bet mana pieeja ir citāda.

Es aicinu tevi palaist vaļā savus mērķus pavisam. Vienu pa vienam, līdz apstājas kustība.

Tu nonāksi posmā, kur citi sāk bezmērķīgi nosist laiku jeb degradēties. Tur sākas seriāli, spēlītes, tukša laika pavadīšana ar cil... Lasīt vairāk

Kāda ir Tava pagātnes aina?

Iedomājies laika līniju no dzimšanas mirkļa līdz tagadnei. Un ļauj, lai tā izkrāsojas dažādās krāsās.

Lai mirkļi, kas pilni piepildījuma attēlojas gaišākās krāsās. Un smagākie, nepatīkamākie tumšākās.

Kādas bija Tavas sajūtas dažādos laika posmos? Kādi notikumi pirmie nāk prātā? Vai saredzi kopējo ainu? Vai saredzi kļūdas, ko esi pieļāvis savā ceļā?

Lai arī lietas ir notikušas pagātnē, tā... Lasīt vairāk

Es nevarēju pabeigt neko, ko iesāku

Kad biju mazs, es nevarēju pabeigt neko ko iesāku. Man nebija pacietības un ātri apnika lietas.

Ar laiku es sapratu, ka, lai sasniegtu panākumus ir 2 nosacījumi. Nospraust skaidru mērķi un neatlaidīgi uz to virzīties katru dienu. Tas ir tas, ko es pamazām iemācījos darīt.

Es ļoti daudz attīstījos, ieguldīju laiku un man sanāca vērtīgi panākumi. Visu to, ko bērnībā gribēju sasniegt, es sasnie... Lasīt vairāk

Dzīve ir absolūti bezjēdzīga

Kad cilvēkam pasaku, ka nekam manā dzīvē nav jēgas, viņam tas liekas nomācoši. Tas ir interesanti. Man gan patīk dzīvot bezjēdzīgu dzīvi.

Kāds teiks, ka jēga ir palīdzēt citiem, padarīt pasauli labāku, mācīties, augt... jēga ir ģimenē, draugos. Bet tas viss ir muļķības.

Cilvēks nevar patiesi palīdzēt otram cilvēkam. Var notikt tikai spēle. Cilvēks nevar patiesi augt. Nav jau uz ko augt. Nav... Lasīt vairāk

Kas tu būsi, kad izaugsi liels?

Vecāki mēdz prasīt bērniem - Kas tu būsi, kad izaugsi liels?

Tā sākas šī struktūra bērna prātā. Tas mūžīgi pēc kaut kā tieksies. Centīsies atrast, ar kādām īpašībām, lomām un sasniegumiem sevi identificēt, apliecināt.

Tā vietā prasi - Ko darot Tu jūti prieku? Kā Tu vēlies izpausties šajā pasaulē? Ko Tu vēlies šai pasaulei un cilvēkiem dot? Un, ko tu esi atnācis radīt?

Andris Ciekurs... Lasīt vairāk

Karma

Daži cilvēki uzskata, ka karma ir kā taisnība dzīvē. Cilvēkus, kas rīkojas labi, piemeklē labas lietas. Un ja rīkosies ļauni, tevi sagaidīs nelaimes un sāpes. Bet karma tā nestrādā.

Pasaulē nav tādas lietas kā taisnība. Cilvēks tiecas pēc taisnības, jo tas redz netaisnību un vēlas to atrisināt. Bet pati netaisnība ir ilūzija. Tāpēc arī taisnība nevar būt īsta.

Vai esi kādreiz sajutis cik grū... Lasīt vairāk

Ko darīt, ja nesanāk otru palaist vaļā?

Šodien, man uzrakstīja sieviete prasot padomu par savām attiecībām. Aprakstīšu dažos vārdos - attiecības ir destruktīvas, bet līdz galam neizdodas otru palaist vaļā. Viņai speciāli sakārtoju prāta struktūru un padalīšos arī ar Jums.

Pirmām kārtām vēlams sajust - cik harmoniski ir jūsu ceļi kopā. Vislabāk to palīdzēs atbildēt ķermenis un sajūtas. Iedomājies sevi dzīvē pēc 1 gada. No sākuma sajūt... Lasīt vairāk

Kā atbrīvot apspiestas emocijas?

Vispirms paskatīsimies, kā emocijas rodas.

No sākuma ir notikums. Prāts notikumu apstrādā un uztver informāciju. No tās rodas doma. No domas rodas reakcija - emocija. Atcerēsimies, ka reakcija ir neapzināta izvēle.

Emocijas dzimst no domām, no attieksmes, no vērtēšānas. Emocija atspoguļojas vienlaicīgi gan fiziskajā, gan enerģētiskajā slānī.

Emocija tiecas izpausties caur cilvēku dažādos... Lasīt vairāk

Kapēc es rakstu

Daži saka, ka man nevajadzētu šādi stāstīt. Rakstīt savu redzējumu publiski. Un iemesli ir dažādi. Ir kāds, kas runā par atbildību, drošību. Cits par patiesību. Ka nevajadzētu teikt neko, par ko neesi pilnigi drošs, ka tie nav meli. Cits par to, ka cilvēki ir ļauni.. un nevar tik daudz atklāties un sirsnīgi par šīm lietām runāt. Kāds vēl par to, ka mūsu sabiedrībā šāds cilvēks tiek uzskatīts par p... Lasīt vairāk

Vēlmes un iedvesma

Kad biju mazāks, aizgāju uz savu pirmo un vienīgo budisma nodarbību. Vadītāja mācīja par to, ka vēlmes ir jāpalaiž vaļā, lai cilvēks spētu būt laimīgs.

UN MAN TAS LIKĀs PILNĪGS ABSURDS! Ja man ir sapņi, kāpēc lai es no tiem atteiktos? Kas gan ir cilvēks bez sapņiem? Un man nevajag tādu laimi, par kuru man jāatdod vienīgās lietas, kam pasaulē saredzu jēgu. Vienīgo, kas man atnes prieku.

Ar la... Lasīt vairāk

Zīmes un sakritības

Zīmes un sakritības. Jo vairāk cilvēks atveras un ieklausās sevī, jo vairāk sāk nākt neparastas sakritības.

Cilvēki pamana skaitļus pulkstenī vai mašīnu numuros, kas nes dziļāku vēstījumu. Negaidītas satikšanās vai ziņa no svešinieka maina tavu dienas gaitu. Vai arī, ieslēdzot radio, pirmie vārdi, kas atskan, dod atbildi par jautājumu, kas bija prātā.

Atveroties dziļākiem slāņiem, cilvēks pi... Lasīt vairāk

Kas tu esi?

Te būs atbilde caur manu sarunu ar sevi: - Kas tu esi? - Andris! - Burvīgi, palaid to vaļā. Kas tagad esi? - Es esmu programmētājs, vīrs, tēvs. - Lieliski, laid vaļā, kas tagad esi? - Esmu gaiša būtne šajā pasaulē - Gaiša būtne, pasakaini. Tagad palaid vaļā arī to. Kas esi? - Esmu enerģija. - Palad vaļā. Kas esi tālāk? - Esmu apziņa. - Kas kļūsti, kad palaid vaļā apziņu? - Es kļūstu pa... Lasīt vairāk

Gaisma un tumsa manā dzīvē

Kad biju mazs, man svarīga bija uzmanība un saiknes ar tuvajiem. Vienā brīdī sapratu, ka izturoties "slikti", šīs saiknes pazūd. Un nolēmu, ka izturēšos "labi". Sāku nospiest pusi, kas citiem nepatika. Tas bija sākums. Pēc dažiem gadiem sāku just ļaunumu sevī. Lielu tumsu. Jutu tādu kā mošķi un visus ļaunos nodomus. Man no tās bija bail. Un vēl vairāk bail, ka tā mani pārņems un nodarīšu pāri kāda... Lasīt vairāk

Kā atrast savu aicinājumu?

Kā atrast savu dzīves aicinājumu?

Bērni labi jūt savu lomu pasaulē. Jau mazi tie dara, kas nu katram ir jādara.

Bet ar laiku tas mainās. Augot mūsu sabiedrībā bērns atrodas starp cilvēkiem, kas nepazīst sevi. Cilvēki apkārt nejūt savu lomu pasaulē, tie balsta savas rīcības uz centieniem aizpildīt iekšējo trūkuma izjūtu.

Pamazām bērns pārņem vecāku vērtību sistēmu un attieksmi. No sākuma b... Lasīt vairāk

Ceļš uz gaismu

Ir kāds skaists veids, kā attīrīt ceļu līdz gaismai.

Vizualizē sevi laimīgu, pārticībā, priekā un labās attiecībās ar apkārtējiem. Sajūti kā Tu dari tieši to, kas Tev sagādā prieku. Un sajūti kā tas nes gaismu apkārtējiem.

Ļoti uzmanīgi vēro, vai parādīsies kāda pretestība šim redzējumam. Praktiski visiem ir šī pretestība. Tā var būt emocija kā bailes, skumjas, aizvainojums. Tas var būt sas... Lasīt vairāk

Tu esi radītājs nevis darītājs

Paskatīsimies dziļāk uz parastu meditāciju. Tu vari iedomāties, kā gaisma piepilda tavu ķermeni. Bet viss šajā pasaulē ir dzīvs. Vai tu zini, ka gaisma vēlas tevī ieplūst?

Uzdod sev jautājumu - ja gaisma tiešām vēlas tevī ieiet, tad kāpēc tā tur vēl nav? Un ja nevēlas, tad šī darbība sanāk sava veida vardarbība. Un iekšējā pasaule uzreiz reaģē uz vismazāko agresijas izpausmi. Tā aizveras.... Lasīt vairāk

Gaisma un tumsa

Ja cilvēks sevi identificē ar gaišu būtni, tad nonākot tumšā slānī būs konflikts. Tas noraidīs tumšās būtnes sakot, tas nav priekš manis. Tas neļaus būtnēm ielidot tajā burbulī, ko sauc par sevi. Tas noraidīs iznīcinošas domas un sajūtas.

Tumšajām būtnēm nav absolūti nekāda spēka un ietekmes pār Tevi līdz brīdim, kad sāc tās noraidīt. Tiklīdz sākas noraidīšana, sākas cīņa. Visa enerģija, ko Tu... Lasīt vairāk

Vērošana

Vērošana ir pats tīrākais veids, kā atšķirt patiesību no ilūzijām. Tu vari aplūkot jebko - sevi, cilvēkus sev apkārt, emocijas, domas, priekšmetus. Vienkārši neitrāli vēro. Ko tu spēj saskatīt? Dod vērošanai laiku, nesteidzies.

Pievēršot uzmanību ilūzijai, tā vienmēr paliek mazāka un klusāka. Turpretī patiesās lietas no uzmanības tikai aug un paplašinās.

Nekas nav jādara. Pietiek būt klāteso... Lasīt vairāk

Savienojies ar visumu

Reizēm cilvēks domā - es esmu savienojies ar visumu. Bet tā nav taisnība. Ja viņš tiešām būtu savienojies, vairs nebūtu tāda viņa. Būtu tikai vienots veselums. Kamēr eksistē es, visums ir sadalīts daļās. Un cilvēks skatās caur prāta dualitāti.

Lai arī ko tu izvēlies darīt, vienmēr būs darītājs un darāmais. Lai arī uz ko tu skatītos, vienmēr būs vērotājs un novērojamais.

Visas šīs nodalītī... Lasīt vairāk

Problēmas

Ir cilvēki, kas dzīvo bēgot no problēmām. Ir cilvēki, kuri dzīvo dzīvi cenšoties problēmas atrisināt. Citi ir sākuši apzināties, ka var atrisināt problēmas mainot skatījumu uz tām. Vēl citi iemācās problēmu anatomiju un saprot, kuros brīžos paši rada problēmas un cenšas iet ceļu, kur problēmas netiktu radītas. Man liekas, ka problēmu esamība nav problēma :) Kā būtu, ja tā vietā, lai izvairītos no... Lasīt vairāk

Rādīt nākamos rakstus
 

Autorizēties ar E-pastu

E-pasts:
Parole:


Vēl nav konts? Reģistrējies šeit.
Aizmirsi paroli?

Atslēgt arhīva ierakstu

Norādi atslēgas kodu. Šis kods ir pieejams pasākuma dalībniekiem, kā arī to saņem cilvēki, kas veic apmaksu par video (skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu):
Kods:

Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Atjaunot paroli

Norādi savu e-pastu:


Atjaunot paroli

Tika izveidota jauna parole un tā tika nosūtīta uz norādīto e-pastu.

Reģistrēties

E-pasts*:
Parole*:
Parole vēlreiz*:
 
Pilns vārds*:
Dzimšanas datums*:
Dzimums*:
Piekrītu saņemt jaunumus uz e-pastu.
Piekrītu lietošanas noteikumiem.
 
Dati tiek apstrādāti...